Salon tipi klimalar

Salon Tipi Klimalar

Salon Tipi Klimalar konu başlığını ile bugün klimaları ele  alacağız. Mevsim geçişlerinde, çoğu bünyede halsizlik ortaya çıkarabiliyor. Bu kişinin performansını gün içerisinde düşüren ve daha çok bulunulan ortamın iklimlendirilmesi ile alakalı bir durum. Bu nedenle klima ihtiyacı ortaya çıkıyor ve özellikle ev, ofis gibi alanlarda bu ihtiyaç ertelenemez bir gereklilik oluyor.

Klima almaya karar vermek doğru bir karar. Evet, ancak peki hangi klimayı almanız daha doğru olacaktır? Piyasada klima modelleri ve çeşitlerine baktığınızda, oldukça farklı klima tipleri olduğunu görüyorsunuz. Salon tipi klimalar da bunlardan birisidir.

Salon tipi Klimalar Çeşitleri ve Kullanım Alanları

İklimlendirme sistemleri olan klimaları kullanım alanlarına göre ayırmak, daha doğru ve anlaşılır bir klima tipini seçmenizi sağlar. Bu nedenle klima tiplerini kullanım alanlarına göre ayıralım ve salon tipi klimaların en çok hangi alanlar için ideal olduğuna kısaca değinelim.

Oda, ofis ve aynı ölçülerdeki tek haneli küçük alanlarda tercih edilen klima tipi duvara monte edilen duvar tipi klimalardır. Bu klimaları hemen her yerde görmeniz mümkündür.

Salon Tipi Klima Fiyatları

Evde, işte ve farklı alanlarda bu klimalar oldukça fazla tercih edilir çünkü hem sessiz olmalarıyla hem de yeterli düzeyde bir enerji harcamaları ile yeterli bir iklimlendirme kapasitesinin olması bu salon tipi klimalar modelinin tercih sebebi olmasını sağlamıştır.

Duvara monte edilen, duvar klimaları dışında bir kaç klima modeli daha sıralandırabiliriz. Fakat genel olarak tercih edilen, duvar kliması tipleri olduğundan dolayı, salon tipi klimayı da bu model ile karşılaştırarak açıklamak daha doğru olacaktır.

Salon Tipi Klima Nedir?

Salon tipi klimalar, adı üstünde geniş salonlar için oldukça ideal bir iklimlendirme sistemi olarak görülmektedir. Bu klima tipinin tercih edildiği geniş salonlar için en iyi bir örnek olarak üniversite amfilerini görebiliriz. Bu amfilere köşelerden yerleştirilen klima sistemi, tüm salonun başarılı bir şekilde iklimlendirilmesini sağlar.

Salon tipi klimalar kısmen duvara monte edilen klima tipleri ile aynı özellikleri sağlar. Ancak gerek kapladığı alan gerekse de daha güçlü bir iklimlendirme sistemine sahip olması ile çok daha fazla alanı etki altına alması, salon tipi klimaları farklı kılar.

Neden Salon Tipi Klima Tercih Edilir?

Sonuç olarak ”salon tipi klimalar” geniş alanlarda tercih edilebilecek ideal bir klima tipidir. Salonlar, home ofisler ve her türlü geniş alanlarda bulundurulması yeterli olan ve sahip olduğu boyutları doğrultusunda yer kaplayan bir cihazdır. Montaj gerektirmemektedir. Bu klimaların kullanım şekli daha çok köşe başına yerleştirilmeleri ve doğrudan tüm alanı etkilemeleri olarak söylenebilir.

Bu klimalar aynı zamanda yüksek performansıyla tercih sebebidir. Çalışma prensipleri oldukça basit ve bir duvar kliması ile eş değerdir. Özellikle geniş bir alan için etkili bir klima sistemi tercih etmek ve bunu uygun fiyatlar ile sağlamak istiyorsanız, salon tipi klimalar beklentilerinizi karşılayabilecek özelliklere sahip diyebiliriz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır! AUX Klima sistemleri 3yıl garantilidir.