Kaset tipi klimalar en uygun
Kaset tipi klimaların fiyat

Kaset Tipi Klimalar

Kaset tipi klimalar model ve şekilleri itibariyle evlerde, ofislerde, hastanelerde, konferans salonlarında, alışveriş merkezlerinde daha pek çok alanlarda kullanılan cihazlardır. Bu tür klimalar bulunduğu yerin asma tavan içerisine açılan yuvalar içine monte edilir.

En büyük özellikleri dört yana üflemesidir. Kaset tipi klimalarda monte işlemi titizlik gerektiren işlerin başında gelir. Bu işlemi ise konusunda uzman firma personeli gerçekleştirir. Kısacası hassas ve teknik konulardan birini teşkil eder.

Kaset tipi klimaların üfleme özelliği nedeniyle konumlandığı mekânlarda eşit şekilde homojen sıcaklık dağılımı ile çalışma anındaki ses düzeyini azaltmak amacıyla konumlandırıldığın da ses kirliliği gibi bir şey söz konusu değildir. Kaset tipi klimalar mekânın ortasına monte edilmelidir.

Kaset Tipi Klimalar da Kampanya

Merkez noktada bulunan cihaz dört yöne üfleme özelliğiyle istenilen sıcaklık ve soğukluk değerleriyle yer ve konumlandırmada eşit şekilde dağılmaya neden olmaktadır. Aynı zamanda şebeke geriliminin mutlak surette 220 wolt olduğundan emin olmak gerekmektedir.

Klimalar kesinlikle kurulu bulunan modele uygunluk sağlayacak gecikmeli tarz otomatik sigorta şalteriyle birlikte kullanılmalıdır. Cihazların yakınında ısıtıcı cihazların kullanılmaması başlıca tavsiyelerden biridir. Klimaların çalışma esnalarında yayılan hava akımının vücuda gelmemesine dikkat gösterilmelidir.

KasetTipi Klimalar da en iyi marka

Çocukların ve yaşlıların bulunduğu ortamlardaki hava sıcaklık düzeyleri sık sık kontrol edilmelidir. Kaset tipi Klimalar durdurulduktan sonra 4-5 dakika kadar dinlendirilerek, bu süreden sonra tekrar çalıştırılabilir. Durdurulup dinlendirilmeden cihazı tekrar çalıştırmak hatalı bir davranıştır.

Aksi takdirde cihazın sigortasının atmasına sebebiyet verebilirsiniz. Klima çalışırken hem içerde hem de dışarıda mevcut menfezlerin arasına herhangi bir cisim sokmak cihazın sağlıklı hava sirkülasyonu yapmasına mani olur.

Kaset tipi klimalar titreşim sağlayacak yerlere monte edilmez. Klimaların montajından hemen sonra içindeki gaz kaçağının olup olmadığı kontrol edilir.

Kaset Tipi Klima fiyatları

Cihazlar elektronik cihazlardan takriben 1 – 2 metre uzağa monte edilmelidir. Klimanın dış ünitesi sesin rahatsızlık vermeyeceği bir konumda konumlanmalıdır. Dış üniteler genellikle güneş ışınların bulunduğu yerlerden uzak yerde olmalıdır. Kaset tipi klimalar ,İç klima üniteleri nemden uzak ortamlarda monte edilmelidir.

Bu işlemler esnasında teknik servislerin tüketiciye verebileceği resmi bir evrak olmalıdır. Klimayı teknik servis dışında bulunan kişi/kişilerin kurulumda bulunması ve müdahale etmesi oldukça sakıncalıdır. Cihazın monte edilecek parçalarının mutlaka orijinal olması gerekmektedir.

Tuzla Kaset Tipi Klima

Daha sonra ortaya çıkabilecek herhangi bir teknik sorun karşısında firma teknik servis bölümünden gereken destek talep edilmeli ve bu hizmet alınmalıdır. Firma aux klima servisleri gelen talepler karşısında devreye girerek en kısa zamanda problem ve çözümlere cevap verebilmelidir.

Firma teknik servisleri montaj aşamasından sonra kullanıcılara cihazın kullanımı hakkında bilgiler vermek zorundadır. Bu bilgiler cihazın fonksiyonları, kullanış özellikleri ve kullanım şartlarını içerir.

Aux klima Teknik servis elemanları klimanın kurulumundan hemen sonra cihazı çalıştırarak müşterisi önünde test eder. Bu işlem bittikten sonra kaset tipi klimalar ‘ın kurulup çalıştırıldığına dair servis fişi tanzim edilerek kullanıcıya imzalattırılır. Bir nüshası kullanıcıya verilir.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.